Egy a tucatból

The Killing Fields

2024. november 25. 11:33 - Kergeboci

Gyilkos mezők

1984 novemberében, megjelent a Rémálom az Elm utcában. 40 évvel később, annyira élveztem ezt a filmet, ezt a 80as évekbeli hangulatot, hogy eldöntöttem, hogy elindítom ezt a Mindig 40! projektet. Novemberben viszont, a hónap megjelenései között, az a film összesítésben csak a második helyig jutott (a hónapon belül pedig a 16. helyen zárt).

Mindig 40! - 1984 november

Domestic Box Office For November 1984

Hónap megjelenésből azóta legtöbbet hozó: The Killing Fields (Gyilkos mezők)
Bemutató: 1984.11.02.
Hó végi összesített pozíció: 27.

A hónapban "futottak még" kategória (nem csak a hónapbeli megjelenések):

  1. The Terminator
 ...
  3. Missing in Action (Ütközetben eltűnt)
...
  9. Amadeus
 ...
 16. A Nightmare on Elm Street (Rémálom az Elm utcában)
 ...
 21. The Killing Fields (Gyilkos mezők)
...

 

Korábbi hónapok: január, február, március, április, május, június, július, augusztus, szeptember, október 

Nehéz rossz szót mondani az emberiségnek csúfolt állatfaj eme újabb borzalmát megelevenítő, témáját tekintve fontos filmre, de sajnos, ami történetként erős, az filmként sajnos kevésbé.

A sokkoló jeleneteknél gyomorszorító tud lenni, igaz, ilyen gyalázatos történések fényében, ezzel nem volt túl nehéz dolga.

Mikor már színészkedésről van szó, emberek kapcsolatának kifejtéséről, bemutatásáról, ott sajnos sem a rendezés, sem a színjáték nem túl acélos. Jó, tegyük hozzá ez utóbbihoz, hogy az egyik főszereplő, nem is színész.

Konkrétan ezt a poklot megjárta menekült, ki orvosként végezte hivatását (már amíg nem kezdték el kiirtani a felsőoktatást végzett lakosokat), majd a fogságból és kínzásokból szabadulva, a film előtt csupán 4 évvel, sikerült kimenekülnie az országból.

A film erős pontja egyértelműen a Vörös Khmer rezsim népirtása, és az azt megelőző amerikai félrebombázás és kambodzsai kivonulás. Az eseményeket lekövető hadi tudósítok közötti kapcsolat-barátság kialakulása, már inkább csak kínos zeneválasztós, lassítós, erőltetett, bezoomolós kezdő-filmes próbálkozás, ami meglepő, mert azon kívül, elnézve a díszleteket, az amúgy példás fényképezést, a brutális háttérmunkát, nehéz összerakni, hogy mehetett ez a része ennyire félre.

Rábeszélni senkit nem fogok. lebeszélni még annyira sem akarok, csak álljon itt, hogy szerintem vannak hibái a filmnek. Sajnos átélni a történetet viszont, túlságosan is átlehető. Főleg annak a fényében, hogy elég sokáig mi is abban a tévhitben éltünk, hogy egy ilyen távoli rémtörténet, jelen korunkban már a közelünkbe soha nem érhet el újra.

Értékelem: 6

The Killing Fields (1984) on IMDb

Műfaja: életrajzi, dráma, háborús, történelmi

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://egyatucatbol.blog.hu/api/trackback/id/tr1118738486

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása